ZDRAVÝ VZHLED – PROBLÉM DNEŠNÍ DOBY

ZDRAVÝ VZHLED – PROBLÉM DNEŠNÍ DOBY


Zvyšování výskytu obezity, ale zároveň i poruch příjmu potravy, se snaží vysvětlit vědci i psychologové. Mluví se o jednom i o druhém. Ale co všichni ti lidé mezi tím? Co ti, kteří mají svou hmotnost v normě? Proč se o nich nemluví jako o ideálu, ale upřednostňují se lidé pohybující se v podváze.


 výsrtavní postava


Hubnutí a štíhlá postava jako oltář obdivu


Slovo hubnutí se skloňuje ve všech časopisech i na internetu. Často se používají tablety na hubnutí, o jejich užitečnosti si přečtěte https://www.artcat.cz/specialni-pripravek-ktery-vam-pomuze-v-boji-s-kilogramy.


 


Sebevědomí dívek


Dospívající dívky to mají dnes těžké. Nejenom že se potýkají sami se sebou, musí také řešit okolní svět. Co si o nich řeknou ostatní? Otázky postavy se jim stále honí hlavou a je otázkou času, než jim to přeroste přes hlavu. Jen málo z nich má zdravé sebevědomí a nedokáží o sobě říci něco hezkého. Přijdou si ošklivé a nedostatečné. Pokud to v nich zůstane do dospělosti, může to způsobit různé vážné problémy jako psychické poruchy nebo i fyzické nemoci. Předávají to pak svým dětem a začarovaný kruh se uzavírá a pokračuje.


 pro cvičení doma


Má tohle vůbec nějaké reálné řešení?


Otázkou je, jestli si vůbec lidé uvědomují, jak zlé to může být. Ale nikdo nepřišel s žádným řešením. Mělo by se podporovat zdravé a pevné tělo. Ale lidé by měli být smíření i se svými nedokonalostmi. Retuš je ovšem ničí a lidé je nevidí. Tím více se za ně stydí. Mělo by se zamezit retuši a lidé by si měli více všímat ostatních a více se o ně starat.


Lidé by měli mluvit o svých pocitech. Neměli by se stydět. Nějaký posun bude pravděpodobně trvat dlouho, ale snad se někdy dočkáme lepšího postoje k lidskému tělu.


 


Pokud i Vy máte problém se svým vzhledem, snažte se prosím. Podívejte se do zrcadla a řekněte si, jak jste nádherní. Snažte se šířit lásku k sobě. Je to to nejdůležitější.


ZDRAVÝ VZHLED – PROBLÉM DNEŠNÍ DOBY
5 (100%)2