Výchova šťastných a zdravých dětí – zkuste lesní školku

Výchova šťastných a zdravých dětí – zkuste lesní školku

Také si přejete, aby vaše děti byly šťastné, sebevědomé a navíc měly vypěstovanou silnou imunitu?
Zkuste lesní školku. Oproti běžným školkám má nespornou výhodu v odlišném přístupu k dětem:

1.       Přátelské chování učitele
Děti zde nejsou stavěny do pozice podřízeného, ale mají možnost o všem s učiteli nebo spíše průvodci hovořit a diskutovat. Necítí tedy frustraci z vět typu: „ jsi malý a nemáš z toho rozum“ apod.

květ
 
2.       Celodenní pobyt venku
Dlouhodobý, takřka celodenní pobyt venku, za každého počasí, je zde samozřejmostí, což významně přispívá k utužení zdraví a podpoře imunity. Venku se zkrátka bacily tak snadno nepřenáší.
 
3.       Pocit svobody
Dítě se zde cítí svobodné, nejen ve vztahu k učiteli, ale má zde i svobodu pohybu. Nikdo ho neustále neponouká, kam se má postavit, co udělat  –  hrají si samy. Přičemž společné hry a tanečky s říkadly tu také nechybí. Pokud se však dítě momentálně účastnit nechce, může se věnovat hře, dle vlastní libosti. Přispíváme tím k tomu, že z nich jednou vyrostou svobodné bytosti, které umějí vyjádřit svůj názor. Ne stádo poslušných oveček, možná proto nejsou tyto typy školek dotované státem.

lesní školka
 
4.       Kladný vztah k přírodě a ekologické cítění
Ve většině lesních školek mají děti možnost si vypěstovat svéovoce a zeleninu a nechybí tu bylinková zahrádka. Seznamují se zde hravou formou s tím, jak to v přírodě funguje, jak jí pomáhat, aby se jí lépe dařilo a následně nám všem. Vytváří si tím velmi důležité hodnoty, na které se v dnešním světě, plném techniky, zapomíná.
 
Máte-li tedy ve svém okolí lesní školku, jistě stojí za to ji vyzkoušet.                     Většina těchto školek nabízí různé typy kroužků pro děti od útlého věku.             Registr mateřských lesních školek naleznete na WWW. LESNIMS.CZ