Nepodařenýma přijímačkami na vysokou školu život nekončí

Nepodařenýma přijímačkami na vysokou školu život nekončí

Mnoha mladým lidem se v posledních týdnech zvedá tlak v žilách a padá na ně stres. Důvodem je samozřejmě blížící se maturita a ní navazující přijímací zkoušky na vysokou školu. Takováto zátěž může být někdy opravdu devastující obzvlášť, pokud se jedná o typ studenta, který vidí všechno naprosto černě a už teď je přesvědčený o tom, že se mu nic z toho nepodaří a skončí na úřadu práce.
brýlatá studentka
V mnoha případech se tak nestane a student se bezpečně dostane na vysokou školu, jak si přál. Jenže, co dělat, když to opravdu nevyjde? Většině proběhne hlavou, že nejlepší bude nejspíše si jít hledat zaměstnání, jiní počkají další rok a zkusí to znovu a další si dají přihlášku na jinačí střední školu a začnou studovat další střední.
Ovšem je tady ještě jedna, velmi zajímavá možnost. Student se může přihlásit na roční kurzy anglického jazyka. Jedná se o opravdu skvělý způsob, jak mít stále status studenta a do toho nevypadnout ze školní rutiny a navíc ještě něco získat.
Je pravdou, že je třeba uhradit školné, které ovšem za cenu toho, co všechno studentovi kurz nabízí, stojí za to. Jak už bylo zmíněno, zájemci o sebevzdělání zde chodí každý pracovní den, jen vyučovací doba je kratší. Každý den se mluví anglicky s tím, že každý si vybere úroveň angličtiny, na které zrovna je. Vyučující tady jsou dost často rodilí mluvčí, takže studující mohou odkoukat přízvuky, slovní obraty a hlavně se skvěle naučí anglicky, což je dnes považováno za samozřejmost.
čepice a diplom
Vyústěním toho všeho jsou závěrečné zkoušky a testy, kde každý studující má šance získat certifikát jako je FCE, CAE a další. A pokud v tom je student opravdu dobrý, má dokonce šanci získat certifikát rodilého mluvčího. Každý certifikát je obrovskou výhodou při pohovorech a výborně vypadá v životopise. Může dokonce pomoci získat práci v zahraničí, kde na to berou ohledy.
Nikdo samozřejmě nikoho nenutí jít hned po absolvování kurzu pracovat. Je samozřejmostí, že si studenti opět mohou podat přihlášku znovu na vysokou školu a konečně uspět. Nebo je tady druhá možnost a to ta, vyrazit s vědomostmi, které nabral za poslední rok a zkusit najít uplatnění v oboru angličtiny.