Mužům to dnes sluší víc?

Mužům to dnes sluší víc?

V domácnosti s dětmi je běžné, že se s nimi perete o koupelnu a ze zoufalosti si pořídíte svoje vlastní zrcadlo. Ale pokud jste sami ve vztahu s mužem, co se o sebe stará málem víc než vy sama, tak tyto boje zažíváte ještě dlouho před tím. Pokud muž zrovna nesedí extrémně dlouho na toaletě, tak si ráno upravuje a zastřihuje vous.
vousatý podnikatel
Péče pro muže se rozvinula v posledních letech rychle. Ještě před časem bychom se smály tomu, že muž používá make-up. Jenže teď už v obchodech nalezneme mužské krémy, které voní dřevem a jsou určené jen pro mužskou pleť. Jsou pro ně vyhrazené celé police, věnované péče o vousy, akné, úpravu vlasů, dokonce různé stíny i pleťové masky.
Muži často chodí na kosmetiku, manikúru i do sauny, přitom většina žen se na kosmetiku nepodívá ani jednou za rok. Častým argumentem pro muže bývá heslo: když žena může, proč ne já? Proč mužům zazlíváme, že chtějí vypadat dokonale a perfektně jako my? Proč se potichu smějeme, když vidíme muže na nehtech?
Nejčastější podnik, kam muži chodí jsou barber shopy a holičství, které se rozrostly téměř v každém městě. Ve většině barber shopů najedete mužskou eleganci a porozumění, neboť mužským potřebám ohledně vzhledu porozumí pouze druhý muž. A občas žena.
Muži se totiž přizpůsobili ženám, které za svůj idol považují skvěle opraveného a slušného muže – s tím, že většina žen je přitahována k vousům. Muži tedy naší poptávce vyhověli a dnes máme to co máme, řekněme, že muži prošli docela pěknou evolucí.
modrooký vousáč
V přihrádce v koupelně dnešního muže už tedy nenajdete jen kartáček na zuby, antiperspirant a sprchový gel, ale i parfém, pleťové masky, cleansery, krémy na nos, zastřihovací nůžky, holítka i žiletky, gely na vlasy. V jeho garderobě najdete obleky, košile, oxfordky. Co je roztrhané nebo špinavé, patří hned do prádla nebo do koše.
Dámy, měly bychom se začít snažit, naši muži jsou totiž krok před námi.